Lifestyle

Kotoučová pila

Ruční kotoučová pila je velice užitečný nástroj, jenž odvede spoustu práce. Se správným pilovým kotoučem bude práce opravdu velice snadná rychlá.

Kotoučová pila

Pomocník do dílny

Okružní pila do ruky se stala jedním ze základních nástrojů i pro hobby využití, takže její rozšíření je opravdu obrovské. Samozřejmě existují i jiné druhy pil, ovšem tato je velice lehce přenosná, a proto i například na stavbě Vám postačí zásuvka můžete řezat krásné čisté rovné řezy, což je obrovská výhoda. Při kupování tohoto zařízení záleží zejména na Vašich požadavcích a typu práce, a proto musí každý vybírat zvlášť, díky čemu bude s produktem naprosto spokojen.

řezání dřeva

Prvním parametrem, o kterém musíme rozhodovat je průměr samotného kotouče, protože to má velký vliv na maximální tloušťku řezaného materiálu. Dále se musíme orientovat podle příkonu, protože u náročnějšího řezání tvrdých materiálů je skutečně zapotřebí mnohem větší příkon. Od toho se odvíjí i počet otáček, protože čím více má stroj otáček, tím více bude výsledný řez čistší. Nezapomeňte ani na různé vodící prvky, abyste v klidu mohli řezat pod různými úhly.

Kotouč

Pořádná kotoučová pila se neobejde bez správného pilového kotouče pro ruční elektrické pily https://www.i-nastroje.cz/Pilovy-kotouc-do-dreva-s-SK-zuby-pro-rucni-elektricke-pily-160×2-8×20-mm-d266.htm, jenž zajistí správné fungování a perfektní řezy i po dlouhém používání. Dnes je na trhu těchto výrobků mnoho, takže není problém koupit i speciální pro Váš typ kotoučové pily. Nesnažte se rozhodně do zařízení dát větší průměr kotouče za vidinou možnosti řezat tlustší materiály, protože byste stroj mohli velice snadno zničit.

řezání pilou

Nejlepší je proto se řídit údaji výrobce a můžete být v naprostém klidu. Se zuby už je to složitější, protože existuje spousta provedení, jež jsou vhodné pro specifický materiál. Musíme si tedy dávat na počet zubů, zakřivení a uspořádání. Není žádnou výjimkou i kotouč, který zvládne třeba celou směnu řezat tvrdé dřevo, na což je samozřejmě potřeba i lepší pila. Správný kotouč poznáte okamžitě po prvním řezu, protože práce půjde velice snadno a když se podíváte na konečný řez, tak bude naprosto čistý.