Trampolíny šetří vaše pohybové ústrojí

Trampolíny se těší velké oblibě, ale většinou se pořizují kvůli dětem. Je to pro ně skvělá zábava, svým způsobem hračka a zároveň bezpečné nářadí, kde se vydovádí a zlepší svou fyzičku. Trampolíny jsou však perfektní šancí i pro dospělé, skákání je sice zdánlivě komické, ale zároveň jde o důmyslné řešení, jak se udržet fit i v pokročilém věku.

dívka na trampolíně

Proč je skákání tak zdravé

Ušetřete vaše klouby – v oblíbeném seriálu „Nemocnice na kraji města“ se Primář, MUDr. Sova zamýšlí nad tím, jak neúměrně jsou přetěžovány klouby vrcholových sportovců – hokejistů. Vytýká tento sport na vrcholové úrovni i v případě dorostenců a dětí. Lidské klouby jsou sice neuvěřitelně důmyslný vynález, který musí zvládnout obrovský nápor v průběhu celého dlouhého života, ale musíme jim dát také prostor k regeneraci a hlavně je nepřetěžovat. Klouby snesou mnoho, ovšem mají také své fyzikální limity. Tohle dokážou dobře posoudit i někteří strojní inženýři, kteří zkoumají vliv opotřebování kovových materiálů třením.

A právě tření je tím problematickým faktorem i u kloubních pouzder. Chcete-li být v dobré kondici a zároveň poskytnout svým kloubům prostor k regeneraci, vybírejte mezi šetrnými sporty. To však neznamená, že šetrný sport = malá zátěž. Vyzkoušejte třeba plavání na delší vzdálenost, nebo na výkon, takto lze efektivně hubnout a posilovat zároveň.

obvodové pružiny

To samé vás čeká na trampolíně Goodjump. Pokud jste toto nářadí pouze pozorovali zdálky, zkuste se na něj postavit a vydržet deset minut intenzivního pohybu. Odrážejte se bosými chodidly, odložte všechny předměty z kapes, stejně tak žvýkačky a svačinu, a nezapomeňte na zabezpečovací prvky (ochrannou síť a kryt obvodových pružin z PVC).

Za deset minut skákání si budete připadat, že jste uběhli téměř půl druhého kilometru (což je v podstatě pravda). Dopřejete-li si každý den alespoň těch deset minut, posílíte imunitní systém, rozproudíte lymfu v těle, lépe se detoxikujete, budete mít lepší náladu, zhubnete, posílíte svaly, budete zkrátka atraktivnější nejen pro sebe, ale i pro své okolí.

Jak potěšit muže

Přemýšlíte o vhodném způsobu, jak potěšit muže? Pánové tvorstva jisto jistě potěší dobré jídlo a pití. A když jim obojí můžete k nějaké příležitosti věnovat jako dárek, pak je to skvělé řešení, jak jim udělat radost.
Dobré jídlo v kombinaci s alkoholickým nápojem a dalšími produkty můžete věnovat v dárkové dřevěné bedně s páčidlem .káva jako dárek
CHUTNÝ A LAHODNÝ OBSAH NEBO PRAKTICKÉ VĚCI
Chcete-li potěšit partnera, bratra, dědečka, tatínka nebo strýčka něčím dobrým k zakousnutí, tak proč to ještě neposunout o level výše, a to sice díky originálnímu zabalení. Toto řešení dělá z takového dárku něco opravdu originálního a nápaditého.
Je libo obsah určený ke konzumaci? Pak v nabídce naleznete obsah speciálně přizpůsobený na míru třeba milovníkům piva, rumu, whiskey, vína, kávy, masa, sladkostí nebo vybraných specialit. Pokud byste ale zatoužili po trochu jiném obsahu dřevěného boxu, pak můžete vybrat také obsah jiný než určený kekonzumaci.

  • V takovém případě pak potěšíte třeba rybáře, kterému udělají radost nejrůznější návnady.
  • Radost můžete udělat také svalovcům, kteří pravidelně navštěvují fitko a nepohrdnou tak pořádnou dávkou proteinu a potravinových doplňků.
  • K dostání je také speciální box určený k narození dítěte, jehož obsahem je třeba vtipná knížka, veselý dudlík s knírkem nebo energetický nápoj pro okamžitý přísun energie, který se hodí při spánkovém deficitu.
  • Pro příležitost vstupu do manželského svazku zase můžete vybrat box obsahující nejrůznější produkty pro novomanžele v podobě lahve alkoholu, skleniček a příručky pro šťastné a spokojené manželství.
  • Milovníky rychlých aut zase potěší obsah s autokosmetikou a dalšími doplňky k očistě vozu.

salámové speciality
Vyberte si některý z dřevěných boxů s páčidlem, který bude svým obsahem jako na míru ušitý tomu, komu chcete udělat radost.

Sidecar

Auta byla v šedesátých letech uplynulého století nákladným a nedostatkovým luxusem. Dostupnější dopravní prostředek, a to i pro mladé rodiny, byly motocykly Jawa a ČZ.

Firma Velorex Žamberk se rozhodla vyjít vstříc rodinám s dítětem a v roce 1957 vyjely první sidecary Velorex typ 560 určené pro Jawu 250 a 350 ccm.  Bylo jich vyrobeno cca 89.000 ks a úspěšně se vyvážely do celého světa. V roce 1975 byly nahrazeny modernějším typem 562, který byl univerzální pro Jawu 250 a 350, ale i pro Jawu 500 OHV a ČZ 175.

Řešení ruského Uralu

Sidecar Velorex neboli "sajda" či jen "side"  se vyráběla v tmavě červené jawácké barvě. Sklolaminátová loďka byla opatřena plexisklovým štítem, sedačka i boky byly čalouněné. Sedák bylo možné po odjištění zámkem sklopit a otevřít tak nemalý úložný prostor. Blatník kola byl opatřen červenou a bílou odrazkou. Kolo bylo brzděné, rám odpružený.

 

Sajdu bylo možno k motocyklu dodatečně přikoupit. Montážní předpis určoval způsob uchycení a seřízení, stanovoval sbíhavost a odklon motocyklu od sidecaru.

 

Motocykl však bylo potřeba také upravit. Sekundární převod se výměnou jednoho jeho ozubeného kola upravil do pomala. Další úpravou byla montáž tlumiče řízení, který zamezoval do značné míry kmitání řídítek. Následovala výměna páky zadní brzdy stroje pro zapojení brzdy sidecaru a úprava elektroinstalace.

Takhle se jezdilo v tehdejším západním německu

Připojením postranního vozíku k motocyklu se získalo sedadlo navíc a úložný prostor. Změnily se však jeho jízdní vlastnosti.

  • Vozík táhne při jízdě na pravou stranu. Jeho nehnané kolo je pomalejší a klade tak větší jízdní odpor než hnací kolo motocyklu. Přední kolo lehce kmitá i přes tlumič řízení. Nemalou roli činí i váha pasažéra v loďce. Je rozdíl, zda tam sedí dítě nebo těžký dospělý. Sajda představuje pro řidiče větší fyzickou zátěž a rychlejší postup únavy.
  • Na sólo motocyklu se zatáčí náklonem těla řidiče a celé motorky. To však s připojenou sajdou nejde, řídí se jen natočením řidítek.
  • Zatočit vlevo je bezproblémové. Side upevněná na pravé straně motocyklu se v zatáčce svým kolem opře o vozovku a stroj zatočí. Je však dobré vědět, že levotočivé zatáčky zatěžují značnou měrou celý rám motocyklu a při razantních jízdách jej dokáží rozlámat během několika málo let. Rám se svařovat nesmí, jedinou možnou opravou je tedy výměna rámu.
  • Zatočit při jízdě vpravo lze jen do mírných zatáček nebo je rychlost nutné podstatně snížit. Pokud se tak nestane, odstředivou silou se motorka vykloní vlevo, kolo vozíku se odlepí od silnice a celá se začne zvedat. Hrozí převrácení.  
  • U Jawy i ČZ se rezerva paliva přepínala otočením palivového kohoutu směrem dolů. Pokud i tu motorista vyčerpal, měl ještě možnost poslední – celou motorku položit co nejvíce na levý bok a přelít tak poslední zbytek paliva do levé komory nádrže. To vystačilo tak na 5 km jízdy. S připojeným vozíkem takový manévr možný nebyl.

 

V devadesátých letech společnost Velorex zanikla. V roce 1992 se zrodila v Žamberku nástupnická firma Veloexport. Ta sidecary Velorex nadále vyrábí a úspěšně exportuje.

Kde spíte vy?

Pokud chcete zažívat pocit pohodlí, tak je dobré si pořídit pohodlný gauč a sedačku. Na těchto věcech totiž trávíme velké množství našeho času. Na posteli jsme často, protože zde spíme. Když je nám špatně, tak se tam uvelebíme anebo zde vyleháváme nemoci. Odehrává se zde většina intimního života. Na sedačce také pospáváme. Koukám z ní na televizi a když přijde návštěva, tak jí tu usadíme. Je mnoho způsobů využití pro tyto dvě věci.
Přemýšleli jste někdy nad tím, kde spíš budete nocovat? Jste spíše gaučový typ nebo postelový?stará postel.png
Pokud zařizujete svému dítěti pokoj, tak byste mu sem měli pořídit základní nábytek, který by mělo mít každé dítě. Tím je: postel, skříň, stůl, kde si bude moc psát úkoly. Dostatek úložného prostoru a místo, kde si bude moc hrát nebo provozovat aktivity ve svém volném čase. Pokud vlastníte nějakého domácího mazlíčka, tak tomu zde můžete také udělat svůj koutek, protože zvířata dost času tráví s dětmi, které si s nimi hrají. Například postele 100 x 200 cm bílé lakované jsou skvělým bytovým doplňkem do každého pokoje. Jelikož jsou bílé, tak se lehce dají sladit s jinými věcmi a Vy tak nemusíte řešit kombinace, barevné styly a ladění.
Takovéto „menší“ lůžka jsou určitě primárně vedená jako jednolůžka. Jako dvoulůžko se dá považovat spíše až 140 x 200 cm a 160 x 200 cm. Manželské postele jsou většinou 180 x 200 cm a 200 x 200 cm. Tyto menší jsou tedy vhodné pro děti, které už spí samostatně a pro teenagery, kteří ještě nemají partnery a nepotřebují tedy větší lůžko.velká postel.png
Vybírat si můžete z více druhů. Pokud máte pokoj sladěný do tmavých barev, tak si samozřejmě můžete vybrat i tmavé lůžko nebo naopak jiné světlé. Poté jsou tu přírodní, pouze nalakované průhledným lakem, které působí velmi přirozeně.
Seženete je v každé prodejně s nábytkem a občas i v normálním obchodě, který má jako přídavek koutek, ve kterém je domácí vybavení.

Chemie do bazénu

Nabízíme vám skvělou chemii do bazénu, která je opravdu skvělá a vysoce kvalitní, tak se nebojte. U nás najdete všechno, co potřebujete k tomu, abyste měli opravdu vydesinfikovanou vodu bez baterií, které by byly pro vás škodlivé. Všechno, co souvisí s bazénovou technikou a chemií, tak najdete u nás, na našich internetových stránkách, tak se na tohle všechno pořádně podívejte a vyberte si tohle všechno ještě hned dneska.
nafouknutý plážový míč
Připojte se i vy k celé řadě našich na maximu spokojených klientů a dopadne to opravdu skvěle a bude to pro vás něco skvělého. Rozhodněte se ještě hned dneska. Naše nabídka se vám bude opravdu moc líbit na sto procent. Kromě chemie zde máme i další bazénové příslušenství a potřeby, tak se ničeho nebojte a dopadne to opravdu skvěle. Bude to geniální a bude se vám to moc líbit. Určitě byste se měli rozhodnout ještě hned dneska a vybrat si od nás tohle všechno ještě hned dneska a bude to skvělé. Čím rychleji si vyberete tohle všechno, tak tím to bude pro vás lepší. Naše chemie do bazénu je skvělou volbou.

vlnky na hladině

Nízké ceny

Pokud byste si přáli právě tohle všechno, tak byste měli udělat tento první krok a dopadne to všechno opravdu skvěle. Rozhodněte se ještě hned dneska. Bude to skvělé. Navíc všechno objednáte přes internet, takže nemusíte ani nikam chodit všechno bude prostě skvělé. Určitě tohle všechno dopadne dobře a bude to pro vás to nejlepší řešení, takže byste se měli rozhodnout co nejdříve. Vyberte si z naší nabídky tohle všechno ještě hned dneska. Rozhodně byste měli tohle všechno udělat hned a popřemýšlet o tomhle všem co nejrychleji a bude to prostě skvělé.

Výhody

· Nízké ceny

· Maximální spokojenost

· Široký sortiment

· Snadné objednání

Určitě tohle všechno udělejte hned dneska a vyberte si třena ještě hned dneska. Určitě tohle všechno dopadne skvěle a bude to luxusní. Vyberte si to třeba hned.