Společnosti

Jak probíhá SEO konzultace a co od ní očekávat?

Jedna velmi důležitá informace na začátek. To, jak práce probíhá, hodně záleží na konkrétním odborníkovi, ale také na konkrétním problému a webu klienta. Podívejme se ale, jak zhruba vypadá SEO konzultace. Využít ji můžete kdykoli, kdy budete mít pocit nedostatečné efektivity stránek nebo nízké návštěvnosti.
kancelář marketing specialisté

1. Hromada otázek v první řadě

Féroví profesionálové se jistě zeptají, proč si je chcete najmout. Může se totiž stát, že jejich služby ve skutečnosti nepotřebujete. Mnoho klientů má představy, které spadají do trochu jiné marketingové kategorie. Následuje řada otázek ohledně samotného webu. Pro představu:

  • Jedná se o již existující stránky nebo se budou teprve spouštět?
  • Jaké jsou cíle?
  • Kdo se řadí do cílové skupiny?
  • Jaká je návštěvnost / použitelnost / struktura?

2. Rozpočet, cíle a další detaily

Jistě budete mluvit také o penězích. Řekněte si, jaký máte rozpočet a požádejte o cenový návrh na základě toho, co potřebujete na webu udělat. Ve většině případů půjde o paušální platbu za měsíc, protože odborník bude vědět, kolik času mu práce zhruba zabere. U e-shopů se často zvažuje podíl ze zisku. Zároveň se domluvíte na cílech a krocích, které budou následovat.
aspekty úspěšného marketingu

3. Strategie

Do této kategorie se řadí získávání zpětných odkazů, využití dalších pracovních sil v podobě copywriterů apod. Nezapomínejte na to, že obsah není jen o textu samotném. Doplnit ho musíte poutavými fotografiemi. Jednou možností je fotobanka, ale pokud jde o vlastní produkty, budete potřebovat dobrého fotografa. To samé platí o videích, newsletterech ad.

4. Navigace, linkbuilding a analytika

Nezbytné se také projít současnou strukturu webu (pokud již existuje) a vytvořit novou, lepší a efektivnější. S tím je spojeno interní prolinkování jednotlivých stránek, filtrování, kategorie apod. Poté následuje samotná práce. Psaní, publikování, linkbuilding a mnoho dalšího. A na závěr celého procesu je vyhodnocení toho, jak vše funguje. Myslete ale na to, že jde o nekonečný proces. Konzultace SEO se rychle stane nedílnou součástí existence vašeho podnikání.