Společnosti

Jak zjistit, zda skutečně dostanu hypotéku

Jedním ze snů mnoha lidí je mít vlastní bydlení. A není divu, mít vlastní dům či byt má velkou řadu výhod. Z nich nikoliv nejmenší je fakt, že se nemusíme bát, zda nám majitel prodlouží nájemní smlouvu.

Problém ovšem je, že ceny nemovitostí jsou poměrně vysoké. Je to samozřejmě pochopitelné, koneckonců se jedná o omezenou komoditu, a navíc o takovou, která je hodně žádaná. Také cena stavby domu není zrovna nejmenší, a to vše se musí do konečné ceny promítnout.

hypoteka3

Bohužel to také znamená, že naprostá většina lidí tuto částku k dispozici nemá, tedy alespoň ne bez dlouhého šetření. Co ale dělat, pokud se objeví perfektní nemovitost? Musíme si ji nechat utéct?

Nemusíme. Řešením může být hypotéka, tedy účelová půjčka, určená k nákupu či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Je jí mnoho druhů, přičemž ty se obvykle liší podmínkami, které musí žadatel splnit, aby mu byla schválena.

Jak ale mohu jako žadatel vědět, zda dostanu hypotéku fahd.cz, ještě před podáním žádosti? Přeci jen, není příjemné procházet celým tímto procesem, abychom byli na konci odmítnuti. Je mnohem lepší mít jistotu, že moje žádost bude s velkou pravděpodobností schválena.

hypoteka4

K tomuto účelu slouží hypoteční kalkulačky. Ty najdete na webových stránkách prakticky všech bankovních i nebankovních společností, které poskytují hypotéky. Zde zadáte potřebné údaje, jako je cena dané nemovitosti, váš měsíční příjem a další, a výsledek vám ukáže, zda máte na danou hypotéku nárok.

Je to rozhodně užitečný nástroj, který pomůže, abyste zbytečně neztráceli čas jak svůj, tak pracovníka banky, který bude vaši žádost zpracovávat. Jistě, i tak se může stát, že budete odmítnuti, avšak pravděpodobnost je zde mnohem menší.

Proto pokud si chcete požádat o hypotéku, je rozhodně dobré tento nástroj využít. Je to zadarmo a rozhodně to ušetří jak čas, tak peníze všem zúčastněným. A o to zde jde v první řadě, ne?