Finance

Kdo chce bydlet za slušné peníze, může

Pokud chcete bydlet ve svém, připravte se na to, že budete platit jak mourovatí. Ano, dnešní ceny obytných nemovitostí nejsou zrovna nízké, ale jde to i jinak.

Kdo chce bydlet za slušné peníze, může

Koupě vlastního obydlí je prioritou naprosté většiny dospělých Čechů. Jedná se o jednu z těch investic, které se vyplatí prakticky vždycky. Když už totiž máte nad hlavou svou vlastní střechu, máte jistotu, kterou vám už jen tak někdo vzít nemůže. Třeba z takového podnájmu vás mohou vyhodit natotata. Problém ale je, že v poslední době je takřka nemožné v normálních lokalitách najít byt či rodinnou vilku, které nebyly cenově nadhodnocené, a to více než dost. Řeč není jen o Praze, ale prakticky o celé zemi.

Mobilní dřevostavba

Navíc tento problém už dnes nejde vyřešit hypotékou tak snadno jako v minulosti. Dnes jsou již banky na hypotéky mnohem skoupější než kdysi. Navíc chtějí, aby jejich klienti měli v případě žádosti na kontě již nemalé procent z celkové částky nemovitosti, na kterou žádají hypotéku. To je samozřejmě pro mnoho jedinců neřešitelné. I přesto, že situace v tomto sektoru vypadá dosti beznadějně, beznadějná rozhodně není. Je možné si pořídit i něco jiného než jen klasiku v podobě bytu či vilky, třeba některou z novějších mobilních dřevostaveb.

Výhodná koupě

Je jasné, že tento druh bydlení se nemůže, co se velikosti týče, rovnat bytům či dokonce rodinným domům. Pro větší rodiny tedy rozhodně určeny nejsou, ale pokud jste třeba jen tři a další přírůstek neočekáváte, může to být pro vás cesta. Menší prostory jsou do jisté míry vykoupeny kvalitním vnitřním vybavením, které se skládá jak z nábytku, tak i z mnoha druhů elektroniky včetně elektrospotřebičů. To všechno je samozřejmě v ceně, takže jakmile si plácnete s prodejcem, získáte domov, který můžete používat v podstatě okamžitě. Stačí ho už jen nechat převézt na vámi zvolenou adresu.

Mobilní dům

Rekreace

Z levnějších mobilních dřevostaveb se dají udělat třeba i rekreační chatky. Máte-li prázdný pozemek někde kde je hezky, neměli byste dlouho váhat. Ceny dřívějších verzí jsou mnohem nižší než nejmodernějších modelů. Přitom poskytují takřka stejný komfort.