Opalování v soláriu Brno má svá pravidla

Solárium je skvělý způsob, jak v zimě doplnit chybějící vitamín D, zlepšit náladu, zahnat chmury a deprese a vylepšit barvu pokožky. S opalováním to však nepřehánějte, bronzová již dávno není IN a navíc je ve hře vaše zdraví.

dívka v klobouku

Pravidla pro slunění v soláriích

I když jsou moderní solária bezpečná a jde o zařízení, která podléhají kontrolám České obchodní inspekce, je nutné dodržovat jistá pravidla, stejně jako tehdy, jdeme-li vystavovat pokožku ven na sluníčko.

Lékové interakce a nemoci – každé syntetické, ale i přírodní látky a léčiva, např. antibiotika, sulfonamid, třezalka tečkovaná, umělá sladidla atd., vyžadují zvýšenou pozornost v souvislosti se sluněním. Raději, než riskovat zdravotní problémy, vyplácí se návštěvu solárií konzultovat s lékařem. Do solária Brno také nevstupujte v případě onemocnění chřipkou, angínou, při nachlazení, a u většiny chronických chorob.

slunce na obloze

Kosmetika, parfémy, make-up – to vše raději odložte a vstupujte pod UV lampu pouze s pokožkou ošetřenou speciálními ochrannými krémy. Opalovací krémy určené pro pobyt na slunci nejsou do solárií vhodné, jejich složení neodpovídá ochraně spektra, které vyzařují UV lampy. Sundejte také všechny šperky a nezapomeňte ani na prsteny a náramky na nohou a na případný piercing. Problematické může být tetování, to raději zakrývejte – ostatně, před tím, než se dáte tetovat, vždy uvažujte, zda máte něco takového vůbec zapotřebí.

Délka opalování se sčítá, dopřejte si pravidelné přestávky – v závislosti na fototypu pokožky dbejte na optimální délku pobytu jak pod lampou, tak na sluníčku. Počítá se doslova každá minuta, neriskujte zbytečně dermatologické problémy (zvýšenou tvorbu vrásek), ale i možné dispozice k tvorbě kožního melanomu. S opalováním je to jako s jídlem – v rozumné míře a raději méně, než více.

Chraňte zrak – pod UV lampou nestačí jen zavřít oči, záření proniká i skrze oční víčka a při dlouhodobé a pravidelné expozici může dojít i k nevratnému poškození oka. Pro tyto účely jsou k dispozici v každém studiu speciální brýle. Sluneční brýle pro pobyt v přírodě vám tu nepomohou.