Lifestyle

Jakým směrem se vydat

Jako rodiče rozhodujeme za své dítě, kam se vydá, jestli na střední školu nebo učiliště. Podle čeho se ale rozhodnout? Nikdo nedokáže předem určit, zdali dítě bude snaživé a cílevědomé. Jestli dítě dokončí středoškolské vzdělání a vydá se posléze na vysokou školu, závisí především na něm samotném. Rodič může pouze přihlížet a udávat správný směr.
 výuka vzorců
Středoškolské vzdělání
Druhy středoškolského vzdělání
·         Gymnázium
·         Střední odborná škola
·         Střední odborné učiliště
Při výběru školy by měl být rodič dobrým rádcem a vyhledat si řemesla a povolání, po kterých je aktuálně na trhu poptávka. V současnosti je velká poptávka po řemeslech, které téměř mizí z trhu práce, jako jsou kominíci, truhláři a zedníci. K výběru je mnoho učilišť, ale pokud, je dítě snaživé může si vybrat střední školu s odborným zaměřením a získat tím k řemeslu maturitní vysvědčení.
 
Gymnázium
Gymnázium je volbou pro děti, které mají vysoké cíle a mají předpoklady pro studování vysoké školy. Studovat na gymnáziu může dítě již od páté třídy základní školy. Vždy však žák musí podstoupit přijímací zkoušky, které ověří potřebné znalosti.
 výuka v lese
Vysoká škola
Na vysokou školu se může vydat žák, který úspěšně složí maturitní zkoušku a má chuť se vzdělávat. Výběr je veliký a není přímo podmíněn, kterou střední školu žák vystudoval. Také není podmínkou nastoupit na vysokou školu ihned po dokončení středoškolského vzdělání.
 
Druhy vysokoškolského vzdělání:
·         Veřejná vysoká škola
·         Státní vysoká škola
·         Soukromá vysoká škola
·         Zahraniční vysoká škola
 
Stejně jako vysokoškolské vzdělání tak i středoškolské vzdělání si může doplnit každý i v pokročilém věku. Současným trendem je požadavek zaměstnavatelů zvýšení kvalifikace svých pracovníků pomocí tohohle typu studia.  Lze studovat při zaměstnání nebo na mateřské dovolené. Školy nabízejí mnoho variant pro studium tohoto typu. Lze si vybírat ze studijních víkendů nebo večerních škol.