Finance

Nemusíme trpět nouzí


I kdybychom šli hodně daleko do minulosti, nenajdeme dobu, ve které by měl každý z řad naší společnosti dost peněz. Vždycky jsme tu měli lidi bohatší i chudší, bohaté i vyslovené žebráky. A zřejmě to ani nemůže být jiné, protože peníze neustále obíhají, v jednom kuse se vydělávají a utrácejí, a nikdo nikdy neví, zda si vydělá tolik, kolik bude muset utratit.

Takže se někdy stane, že i ten nejzodpovědnější z nás svoji finanční situaci nezvládne. Peníze mohou scházet a člověku to může i skutečně významně komplikovat jeho život.

švýcarské franky

Ale co s tím? Co máme my lidé podniknout, abychom se dostali v době nedostatku k dalším penězům, jimiž bychom dali svoji finanční situaci do pořádku? Jak sehnat peníze, pokud si je právě nezvládáme vydělat a do další výplaty nevyjdeme?

Když je situace taková, jakou jsem popsal, tedy když má člověk příliš nízké příjmy nebo příliš vysoké výdaje, nedá se vlastně najít jiné řešení než půjčka. Nikdo člověku peníze nedaruje, ale půjčit mu je může.

švýcarské franky

Ale zatímco může, také nemusí. Půjčky se nedávají jenom tak někomu, kdo je chce. Tady se musí nejdřív dokázat, že bude ten, kdo půjčku dostane, i splácet, a až pak se peníze dostanou. A zatímco jde u většiny půjček o dokládání velkých příjmů a čistých registrů dlužníků, je nebankovní hypotéka v tomto ohledu jiná. U té se prokazuje záruka splácení zástavou nemovitosti. A to je výhodné pro lidi, kteří nemají právě závratné příjmy a které deklasuje záznam v registrech dlužníků. Protože kdo má nemovitost, ten ji může jednoduše dát do zástavy a rázem od nebankovní společnosti touto nabízenou hypotéku dostane.

A co je ještě výhodou takové nebankovní hypotéky? Třeba to, že ji lze dostat i ve velké výši a s dlouhou dobou splácení. Což se hodí pochopitelně těm, jimž scházejí velké peníze, které by jinak nedali dohromady. Zatímco díky nebankovní hypotéce je to vlastně hračka.