Lifestyle

Voňavé bezové limonády

Bezový sirup jako od babičky nebo jemně perlivá limonáda?

Už jste někdy ochutnali bezový sirup nebo perlivou bezovou limonádu? Pakliže ano, jistě nám dáte za pravdu, že po svlažení rtů touto perlivou dobrotou se rázem ocitnete v jarní přírodě a ucítíte vůni úžasných báječných i letních dnů.

Perlivou limonádu si můžete vyrobit i sami, když si natrháte alespoň deset či dle chuti bezových květů – v plném květu, ale pozor, abyste z nich nevytřásli při sběru pyl. Vložíte ho do pětilitrové čisté suché nádoby, zalijete převařenou vodou, dodáte cukr dle chuti, rozkrájený citron v bio kvalitě, dáte vše na slunné místo a čekáte. Po zhruba deseti až čtrnácti dnech můžete slít, přelít do lahví, uzavřít a uchovávat v chladu a temnu. A máte báječnou perlivou bezovou limonádu. Jenže – kde nyní na podzim vzít květy černého bezu??

bezová šťáva

Je to velmi jednoduché, a navíc se zbavíte zbytečné práce s výrobou této vynikající limči, když na zabrousíte na webový portál internetového obchůdku rodinné firmy „koldokol „ a vyberete si dle své nálady a chuti již h o t o v ý výrobek, a to samozřejmě bez umělých přídatných látek, bez zbytečných nezdravých umělých sladidel a konzervantů!

Bezová limonáda z Kopanic je to pravé pití pro celou rodinu. Pochutnají si na ní vaše děti, ale i dospělí, když si do ní přidáte pár lístků máty (dá se koupit běžně v supermarketu i v tomto období), přilijete ji do vychlazeného bílého vína a už si jen pochutnáváte a vychutnáváte svěží jemně perlivý nápoj v bio kvalitě.

bez černý květ

A co obsahuje tato bezová ňamina? Vodní výluh z květu černého bezu Sambucus nigra, kdy na jeden litr výluhu se použije čtrnáct celých sedm gramů květu bio černého bezu, taktéž v bio kvalitě citronová šťáva i řepný bio cukr. Bublinky vytváří oxid uhličitý. Vše je šetrně pasterováno, aby byl zachován co největší podíl vitamínů, a proto není filtrováno.