Nezařazené

Zdravé zuby

Sotva udržíme kartáček v ruce, stojí nad námi ve většině případů zodpovědný rodič, který donekonečna vysvětluje a učí svého potomka, jak na to. Učí ho, že základním pravidlem je hygiena, že nestačí pouze vyčistit a hotovo, že existují záležitosti, jako mezizubní kartáčky, nebo ústní voda. Ale mnohdy ani při velkém a poctivém úsilí, se dětský chrup nevyvíjí, jak by měl, nebo, jak bychom si jako rodiče představovali. Pokud se svou ratolestí pravidelně podstupujeme lékařské prohlídky, většinou jsme upozorněni, že je potřeba včas zakročit a chrup srovnat. V tu chvíli je pouze na nás, zda poslechneme, nebo ponecháme ratolest v rukách božích, za což nám, ale určitě v dospělém věku nepoděkuje. Přistupujme k problémům zodpovědně a řešme je ihned!
zdravé zuby po celý život

Kam se obrátit?

Samozřejmě, že si můžete vybrat z mnoha zařízení, kde se chrupem zabývají komplexně. Můžete si nechat zhotovit rovnátka, která budou prakticky nenápadná, můžete mít naopak pro děti barevné verze, co se jim na první pohled zalíbí a budou je ochotně nosit. Pokud však chcete a požadujete péči špičkového zařízení, navštivte bez zaváhání ortodoncii praha. Setkáte se tady s řadou opravdových odborníků, s milým personálem a hlavně maximálně kvalitní péčí. Samozřejmě, že vždy provádíme komplexní vyšetření, vstupní pohovor, rentgenové snímky a až teprve pak stanovujeme konečnou diagnózu a nastavujeme plán léčby. U každého je totiž jiný, pokaždé je vše jinak.
profesionální ortodoncie
Jiný je u dětí, jiný u dospělých jedinců. Ano, i oni často ve vyšším věku přicházejí s požadavkem na srovnání zubů. Pomůžeme každému, nikdy není pozdě. Představa, že pokud nám zuby nebyly srovnány v dětství, pak je vše zbytečné, je naprosto mylná. Naopak chrup se během let takzvaně hýbe, mění se počet zubů, někdy přibude i problém v podobě extrakce a pak je samozřejmě na pořadu dne podstoupit odborný zákrok.