Online

BTC miner – jednoduchá těžba bitcoinu

Digitální měna se stala trendem, který přináší spoustu informací, výhod a také možnost vydělávání, investování či obchodování. Touto měnou můžete platit za produkty a služby a také jí těžit a získávat další virtuální peníze.

První kryptoměna byla Bitcoin zkráceně BTC. Virtuální měna, která dává na peníze zcela jiný pohled. Tato měna má také vlastní platformu a díky tomu jí můžete těžit. Na trh přišla v roce 2009 a má jí na svědomí programátor nebo několik členů, kteří vystupují pod pseudonymem Satoshi Nakamoto.
měna bitcoin

BTC se vytváří pomocí P2P sítě a za pomocí těžařů, kteří potvrzují transakce. Celé činnosti se říká bitcoin mining.

K této aktivitě je potřebné mít výkonné zařízení, které spočívá ve výkonném PC a také HW jako btc miner, asic čipy, procesory, grafické karty a podobně.

BTC síť přijímá tisíce transakcí, které se shromažďují do tzv., bloků a celému systému se říká blockchain. Je to jakási účetní kniha, ve které najdete všechny provedené transakce.

Úkolem těžaře je nejen najít blok, ale součástí je také nalezení určitého čísla pomocí složitého výpočtu. Ta těžbu těžař získá odměnu v podobě kryptoměny a další odměnu získává z poplatků za transakce.
žhavý bitcoin

Zařízení, které obsahuje speciální HW určený pro těžbu BTC, pracuje na vysoký výkon, který má vliv i na spotřebu elektrické energie. Právě proto se již nevyplatí těžit sólo a těžaři se seskupují do tzv. mining poolů.

Jde o velkou skupinu těžařů, kteří těží společně a úspěch jednoho je úspěchem všech, protože odměna z nalezení bloku a vyřešení složité matematické úlohy se rozděluje mezi všechny. A to v závislosti na podílu úspěšnosti a výkonu.

Bitcoiny jsou digitální peníze, které nenosíte běžně v peněžence, protože nejsou hmotné. Ukládají se na elektronickou peněženku. Můžete je však změnit na klasické peníze v jakékoliv světové měně a to pomocí speciálních směnáren.