Zboží

Jak postupovat při nákupu vířivky

První dobrá rada zní, nevybírat vířivku podle ceny, ale držet se poměru cena/výkon. Může to znít jako reklamní fráze, ale v tomto případě jde skutečně především o bezpečí osob. Jsou to totiž systémy, kde jsou lidé ponořeni do vody a masážní trysky jsou zároveň obsluhovány zařízením pod elektrickým proudem.
schod do vířivky.jpg
· Jestliže máte štěstí na dobrého prodejce, ten se vás bude ptát, kolik lidí, a jak často budou bazén využívat. Měli byste se svěřit i se svými zdravotními obtížemi, přece jen jde o to, že se v těchto ohledech některé model y liší. Optimální je zvolit si výrobek přímo ušitý na míru a dobrý prodejce se v nich snadno zorientuje.
· Vhodné je pořídit si fotografii místa, kam chcete vířivku nechat instalovat. Odborníci vám mohou vhodně poradit, zda se určitý typ pro toto místo hodí, navrhne stavební úpravy, nebo jiné umístění či odlišné řešení. V současné době stále mezi lidmi přetrvává mylný názor, že vířivky vyžadují obrovský prostor, že jsou určeny jen pro luxusní domy, a že jsou obyčejným smrtelníkům nedostupné.
· Podstatné je vybírat nádrž podle typu konstrukce. Ta by měla být samonosná, ocelová s izolační vrstvou, která ovšem nebrání přístupu k technologickému zázemí. Ideální je skořepina lázně s antibakteriálním povrchem.
· Vnitřní vybavení vířivky musí být certifikováno a měli byste znát rozdíly ve funkcích řídících jednotek, nechte si představit více typů a možností ovládání řídících panelů.
terasa s vířivkou.jpg
· Myslete také na zadní kolečka a na záruční a pozáruční servis https://servisvirivychvan.cz/sluzby/servis-van/. Pokazit se může úplně všechno a čekat čtrnáct dnů na volný servisní termín, to už je příliš. Optimální lhůta opravy je do 48 hodin od nahlášení problému.
· Nezapomínejte také na dopravu, u velkých rozměrů SWIM SPA je třeba těžká parta, speciální technika, a měli byste být obeznámeni o ceně a náročnosti přepravy již předem.
Vzhled je také podstatný a ten lze většinou snadno přizpůsobit vašemu životnímu prostoru. Různé typy materiálů, barev, tvarů, opláštění jdou do desítek druhů a dobrou volbou je i návštěva nějakého již realizovaného projektu a případné kladné reference na Internetu. Někdy stačí pouhé fotografie, případně natočené video, aby vám napovědělo. Rozhodně nezůstávejte jen u modelů zobrazených v katalogu a od věci není ani využití služby bytového architekta, jehož zkušenosti mohou být k nezaplacení.