Nezařazené

Šetření je hračka


I dobře finančně zajištění jedinci potřebují tu a tam uspořit pár korun. Letní dovolená, nové auto nebo stavba chatky něco stojí a každá tisícovka se hodí. Pokud se nechcete při spoření nějak výrazně omezovat, třeba na jídle nebo na oblečení, zkuste ušetřit na elektrice. Jistě, můžete namítnout, že zrovna elektrická energie je každým rokem dražší a dražší, ale i tak je možné v tomto případě peníze ušetřit. A ne málo. Stačí vyměnit stávající zdroje světla v podobě běžných vláknových žárovek za mnohem modernější a efektivnější kompaktní žárovky.
skleněná lampa
Dají se koupit v mnoha provedeních. Výběr je opravdu široký a ty pravé si dokáže zvolit úplně každý. Kompaktní žárovky mohou zcela nahradit vláknové typy, které se už trochu přežily. Můžete je našroubovat do lustru v obývacím pokoji, lampičky v pracovně nebo dětském pokojíku či s nimi svítit v kuchyni nebo v koupelně. Můžete si je objednat v nepřeberném množství tvarových variant. Prodávají se rovněž v několika odstínech. Studené odstíny jsou vhodné například ložnice, teplejší by pak měly svítit v obývacím pokoji. Konečná volba samozřejmě záleží pouze na vás. Existují lidé, kteří nemají v lásce příliš teplé světlo a naopak to pochopitelně platí také.
nakreslené žárovky
Vláknové žárovky se daly pořídit za pár korun. Kompaktní typy jsou mnohem dražší, ale jejich vyšší cena je více než vyvážena jejich dlouhou životností a spořivostí. Jsou daleko odolnější, díky čemuž dokáží fungovat mnohem déle. Navíc nevyužívají ke svému chodu ani zdaleka tolik elektrické energie, jako tradiční světelné zdroje. Kompaktní žárovky tedy nakoupíte za více peněz, ale již po roce, kdy vám přijde vyúčtování za elektřinu, poznáte, že tato investice se rozhodně vyplatila. A těch pár tisícovek navíc můžete vrazit například do pěkné dovolené v zahraničí nebo do nového domácího spotřebiče. Podle toho, kam potřebujete investovat více.