Lifestyle

Praktický naviják vám usnadní manipulaci s krycí plachtou na bazén

Všichni majitelé zahradních bazénů by si měli uvědomit, že si ušetří mnoho práce, pokud si opatří opravdu kvalitní krycí plachtu na svou koupací nádrž. Ta rovnice je jasná: voda, kterou nic neznečistí, se nemusí složitě zbavovat znečištění. A pokud už vlastníte zahradní bazén nějaký ten pátek, pak je vám jistě jasné, že takové čištění bazénové vody přece jen něco stojí, protože žádný z přípravků bazénové chemie není zadarmo, a k udržení opravdu dobré kvality bazénové vody si zdaleka pouze s jedním přípravkem bazénové chemie nevystačíte.

plavecký bazén

Takže ochrana vody před znečištěním je základ. K tomu, aby se do vody nedostaly žádné nežádoucí nečistoty zvenčí, slouží bazénová krycí plachta.
Na jejím výběru byste si měli dát opravdu hodně záležet, neboť její kvalita ovlivní to, jak často budete muset vodu čistit, kolik vás to bude stát času, energie i peněz.

Jak vybrat tu pravou bazénovou plachtu?

Dobře zvolená bazénová plachta je taková, která na vaši nádrž padne jako ulitá. Konkrétně to znamená, že nesmí nikde přebývat, ani chybět. Musí na nádrž padnout tak dokonale, jako na vás padne dobře střižený oblek. Když nikde nebudou zbytečné mezery, nebudou jimi do vody vnikat nečistoty. Správně zvolená plachta nesmí být ani příliš dlouhá, ale ani příliš krátká, takže při výběru toho pravého rozměru rozhodně nezapomeňte na nezbytný potřebný přesah přes okraj.

lehátko

Na výběr máte jak z mnoha rozměrů plachet (v případě, že máte atypický tvar bazénu, tak se vyplatí nechat si ušít plachtu na míru), tak i z různých barev a materiálů. Kvalitní materiál by měl být odolný a trvanlivý a neměl by podléhat likvidaci v důsledku UV záření anebo chemie obsažené v bazénové vodě.
Skvělou volbou je také výběr solární plachty, která bude vodu ohřívat od slunce. Aby se vám s plachtou dobře manipulovalo, pořiďte si praktický naviják solární plachty, tím spíše, pokud vlastníte nádrž větších rozměrů.